Asset Publisher Asset Publisher

sprzedaż sadzonek

CENNIK SADZONEK

Nadleśnictwo Waliły w 2024 roku oferuje do sprzedaży sadzonki :

Artykuł

Symbol produkcyjny

Cena netto
zł/tys. szt

Cena brutto
zł/tys. szt

Brzoza Brodawkowata BRZ 1.5/0 482,69 521,30
Brzoza Brodawkowata BRZ 2/0 435,54 470,38
Dąb Szpułkowy DB 2/0 860,84 929,71
Świerk Pospolity SW3/0 417,26 450,64
 

Sprzedaż sadzonek – Szkółka Gospodarcza Lipnik

Szkółkarz Emilia Matulewicz 508 011 615

 

SPRZEDAŻ DETALICZNA:

Tryb postępowania:

  1. Klient zainteresowany zakupem detalicznym kontaktuje się telefonicznie z osobą zajmująca się sprzedażą:

- leśniczym Emilią Matulewicz, tel. 508 011 615.

- sprzedaż bezpośrednio na szkółce prowadzona jest metodą bezgotówkową (karta płatnicza)

  1. W przypadku sprzedaży na fakturę, po uzgodnieniu ilości i rodzaju sadzonek, leśniczy przekazuje telefonicznie dane dotyczące zakupu do osoby zajmującej się sprzedażą sadzonek w biurze Nadleśnictwa.
  2. Klient otrzymuje informację telefoniczną o kwocie do zapłaty.

Należności są przyjmowane jedynie bezgotówkowo w formie przelewu na rachunek bankowy Nadleśnictwa Waliły:

- BNP Paribas S.A. O/ Białystok 44 2030 0045 1110 0000 0072 8850;

- BS Białystok O/Gródek 49 8060 0004 0390 0651 2000 0010.
 

Tytuł przelewu: za sadzonki, imię i nazwisko oraz adres kupującego sadzonki. Za dzień dokonania zapłaty uznaje się datę wpływu środków na rachunek bankowy Nadleśnictwa Waliły.

  1. Nadleśnictwo wystawia fakturę tradycyjną której odbiór następuje po uzgodnieniu z leśniczym lub elektroniczną (przesyłana na wskazany adres e-mail).

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Zapraszamy na Wyżary

Zapraszamy na Wyżary

Korzystając z faktu, że wiosna w pełni i pogoda coraz częściej wygania nas z domowego zacisza chcielibyśmy zaprosić wszystkich nad zbiornik Wyżary.

Wyżary to sztuczny zbiornik wodny na rzece Radulinka, położony na obszarze kompleksu leśnego Puszczy Knyszyńskiej, został utworzony w 1970 roku. Spełnia on funkcje ochrony przeciwpożarowej, rekreacyjno–wypoczynkową i ochronny przyrody.

Wokół zbiornika zlokalizowana jest ścieżka edukacyjna. Na ścieżce znajdują się trzy przystanki opisujące gatunki płazów, motyli dziennych i ryb. Wędrując po ścieżce w okresie letnim możemy usłyszeć i zobaczyć chronione gatunki płazów między innymi kumaka nizinnego, rozlewiska powstałe po działalności bobrów oraz miejsca ich żerowania, roślinność wodną taką jak grążel żółty, grzybień biały, liczne ważki, motyle, a także ptaki związane ze środowiskiem wodnym. Przejście całości trasy zajmuje ok. 30 minut.

Przy zbiorniku znajduje się wiata z ławkami i stołem umożliwiająca odpoczynek.


 

 
Do zbiornika wodnego Wyżary dotrzeć możemy z dwóch stron:
- od zachodu – w Waliłach Stacji skręcamy na północ z drogi krajowej nr 65 w kierunku na Załuki. Przed Załukami skręcamy w prawo do Radunina (jest drogowskaz). Mijamy całą wieś i kierujemy się w stronę lasu. W obszarze leśnym trzymamy się głównej drogi prowadzącej na wschód. Droga doprowadzi nas do Wyżar. Pomocne mogą być tabliczki kierunkowe umieszczone w lesie z napisem „Punkt czerpania wody" oraz drewniane kierunkowskazy informujące o Szlaku Powstania Styczniowego.
- od wschodu – w Waliłach Stacji skręcamy na północ z drogi krajowej nr 65 w kierunku do wsie Słuczanka i Królowe Stojło. W obszarze leśnym mijamy skrzyżowanie do Królowego Stojła i po ok. 300 m skręcamy na zachód w drogę oznaczoną znakiem „Droga przeciwpożarowa nr 48". Ta droga doprowadzi nas do Wyżar.

Należy jednak pamiętać, iż zgodnie z ustawą o lasach na drogach leśnych obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów mechanicznych, zaprzęgowych i motorowerowych.