Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zapraszamy na Wyżary

Zapraszamy na Wyżary

W roku 2023 wędkowanie na Wyżarach rozpoczyna się od 01.05.2023 roku

 

Wędkowanie na Wyżarach

Od 01 maja 2023 r. będzie można wędkować na zbiorniku Wyżary. Osoby zainteresowane wędkowaniem będą mogły kupić następujące rodzaje zezwoleń:

- od poniedziałku do czwartku, koszt: 50,00 zł brutto.

- od piątku do niedzieli, koszt: 64,00 zł brutto.

Limit zezwoleń na termin: 15 szt.

Łowić ryby można równocześnie na dwie wędki.

Na zbiorniku obowiązują zasady łowiska typu Catch & Release gdzie obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb oraz nakaz stosowania bezzadziorowych haczyków pod rygorem nałożenia kary i odmowy sprzedaży kolejnego zezwolenia, (zabierać można tylko i wyłącznie płotki).

Pamiętajcie, że należy zachować czystość. Osoba wędkująca zobowiązana jest do utrzymania w czystości stanowiska wędkarskiego w promieniu minimum 5 m bez względu na stan, jaki zastała przed rozpoczęciem połowu. Przy zbiorniku zabronione jest palenie ognisk, biwakowanie i nocowanie.

Wykupione zezwolenie upoważnia do połowu ryb i dojazdu do zbiornika Wyżary pojazdem mechanicznym. Zabroniony jest wjazd pojazdami mechanicznymi na groblę oraz parkowania wzdłuż linii brzegowej.

Zezwolenia są sprzedawane w kasie Nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1400, preferowana płatność: karta płatnicza.

W związku z obowiązuajcym limitem sprzedawanych zezwoleń przed przyjazdem do biura nadleśnictwa należy telefonicznie zweryfikować ilość wolnych miejsc.

więcej informacji:

pod względem finansowo - księgowym: Mateusz Chowański, tel.: 85 713 23 07,

pod względem merytorycznym: Piotr Dąbrowski, tel.: 85 713 23 20;
 

Szczegółowe informacje na temat wędkowania zawarte są w „Zasadach wędkowania w zbiorniku Wyżary”.