Aktualności Aktualności

Leśnik z pasją

Leśnik to też człowiek. Bardzo często człowiek z pasją. Leśnik-malarz, leśnik-kowal, leśnik-rzeźbiarz, leśnik-fotograf, leśnik-krawcowa i wielu, wielu innych utalentowanych ludzi lasu.

Wszyscy spotkają się w jednym czasie i miejscu – w niedzielę, 27 maja 2018 roku w Czarnej Białostockiej – po to, by zaprezentować swoje prace i opowiedzieć o swoich pasjach… A to wszystko z lasem w tle.

Taki właśnie będzie „Leśnik z pasją”, czyli wydarzenie edukacyjne organizowane przez leśników z Puszczy Knyszyńskiej połączone z dniem otwartym w Nadleśnictwie Czarna Białostocka.

Na wszystkich zwiedzających czekać będzie 12 leśnych stoisk, na których swoje talenty zaprezentują leśni ludzie. Ponadto zostaną otwarte wszystkie obiekty edukacyjne, takie jak: jedna z najnowocześniejszych wyłuszczarni nasion na świecie, stara wyłuszczarnia z  leśnymi ekspozycjami tematycznymi oraz ośrodek edukacji leśnej, które będzie można zwiedzić z przewodnikiem, oczywiście za darmo!

To jeszcze nie wszystko!

Specjalnie dla Was pojawią się też goście:

Magda Bębenek i Piotr Horzela – autorzy projektu „Las w Nas” mającego na celu ukazanie piękna Puszczy Knyszyńskiej przez opowiadanie o przyrodzie, kulturze i ludziach. Będą z nami po to, by przestawić projekt, swoje pasje, a także charakter swojej pracy.

Odbędą się też wydarzenia towarzyszące: występy lokalnych zespołów muzycznych, tanecznych i sportowych.

Serdecznie zapraszamy!