Aktualności Aktualności

Zapraszamy na Wyżary

Od 01 kwietnia 2024 r. można wędkować na zbiorniku Wyżary. Osoby zainteresowane wędkowaniem będą mogły kupić następujące rodzaje zezwoleń:

- od poniedziałku do czwartku, koszt: 50,00 zł brutto.

- od piątku do niedzieli, koszt: 64,00 zł brutto.

Limit zezwoleń na termin: 15 szt.

Łowić ryby można równocześnie na dwie wędki.

Na zbiorniku obowiązują zasady łowiska typu Catch & Release gdzie obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb oraz nakaz stosowania bezzadziorowych haczyków pod rygorem nałożenia kary i odmowy sprzedaży kolejnego zezwolenia, (zabierać można tylko i wyłącznie płotki).

Pamiętajcie, że należy zachować czystość. Osoba wędkująca zobowiązana jest do utrzymania w czystości stanowiska wędkarskiego w promieniu minimum 5 m bez względu na stan, jaki zastała przed rozpoczęciem połowu. Przy zbiorniku zabronione jest palenie ognisk, biwakowanie i nocowanie.

Wykupione zezwolenie upoważnia do połowu ryb i dojazdu do zbiornika Wyżary pojazdem mechanicznym. Zabroniony jest wjazd pojazdami mechanicznymi na groblę oraz parkowania wzdłuż linii brzegowej.

Zezwolenia są sprzedawane w kasie Nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00. Istnieje możliwość nabycia zezwolenia (faktury) elektronicznie. Kupujący musi dokonać przelewu  na numer rachunku bankowego:

 44 2030 0045 1110 0000 0072 8850 (BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna).

Tytuł przelewu musi zawierać następujące dane:

-Termin pozwolenia;

-Imię i Nazwisko;

-Adres, Kod pocztowy;

-E-mail

-Telefon kontaktowy.

Przykładowy tytuł przelewu:

Zezwolenie na połów ryb w dniach 10.05-12.05.2024r. Jan Kowalski ul. Białostocka 3, 16-040 Gródek, jan.kowlaski@fg.pl, 85 7132316.

 

W przypadku braku możliwości wpisania wszystkich informacji w tytule przelewu dane do Faktury należy wysłać na adres e-mail: walily@bialystok.lasy.gov.pl.

Faktura (Zezwolenie) zostanie wystawiona następnego dnia roboczego po wpływie zapłaty na rachunek bankowy oraz wysłana na podany przez kupującego adres e-mail. Proszę pamiętać o wcześniejszym wykonaniu przelewu oraz podaniu danych do faktury(zezwolenia). W przypadku nie otrzymania faktury na adres e-mail przed datą rozpoczęcia  zezwolenia zabrania się wędkowania.

W związku z obowiązującym limitem sprzedawanych zezwoleń przed przyjazdem do biura nadleśnictwa należy telefonicznie zweryfikować ilość wolnych miejsc.

więcej informacji:

pod względem finansowo – księgowym(W zakresie wystawienia faktury): Mateusz Chowański,   tel.: 85 713 23 07,

pod względem merytorycznym: Piotr Dąbrowski, tel.: 85 713 23 16;
 

Szczegółowe informacje na temat wędkowania zawarte są w „Zasadach wędkowania w zbiorniku Wyżary”.