Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

85 713 23 12 lub kom.: 509 712 324

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zapraszamy na Wyżary

Zapraszamy na Wyżary

Od 01 kwietnia 2024 r. można wędkować na zbiorniku Wyżary. Osoby zainteresowane wędkowaniem będą mogły kupić następujące rodzaje zezwoleń:

- od poniedziałku do czwartku, koszt: 50,00 zł brutto.

- od piątku do niedzieli, koszt: 64,00 zł brutto.

Limit zezwoleń na termin: 15 szt.

Łowić ryby można równocześnie na dwie wędki.

Na zbiorniku obowiązują zasady łowiska typu Catch & Release gdzie obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb oraz nakaz stosowania bezzadziorowych haczyków pod rygorem nałożenia kary i odmowy sprzedaży kolejnego zezwolenia, (zabierać można tylko i wyłącznie płotki).

Pamiętajcie, że należy zachować czystość. Osoba wędkująca zobowiązana jest do utrzymania w czystości stanowiska wędkarskiego w promieniu minimum 5 m bez względu na stan, jaki zastała przed rozpoczęciem połowu. Przy zbiorniku zabronione jest palenie ognisk, biwakowanie i nocowanie.

Wykupione zezwolenie upoważnia do połowu ryb i dojazdu do zbiornika Wyżary pojazdem mechanicznym. Zabroniony jest wjazd pojazdami mechanicznymi na groblę oraz parkowania wzdłuż linii brzegowej.

Zezwolenia są sprzedawane w kasie Nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00. Istnieje możliwość nabycia zezwolenia (faktury) elektronicznie. Kupujący musi dokonać przelewu  na numer rachunku bankowego:

 44 2030 0045 1110 0000 0072 8850 (BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna).

Tytuł przelewu musi zawierać następujące dane:

-Termin pozwolenia;

-Imię i Nazwisko;

-Adres, Kod pocztowy;

-E-mail

-Telefon kontaktowy.

Przykładowy tytuł przelewu:

Zezwolenie na połów ryb w dniach 10.05-12.05.2024r. Jan Kowalski ul. Białostocka 3, 16-040 Gródek, jan.kowlaski@fg.pl, 85 7132316.

 

W przypadku braku możliwości wpisania wszystkich informacji w tytule przelewu dane do Faktury należy wysłać na adres e-mail: walily@bialystok.lasy.gov.pl.

Faktura (Zezwolenie) zostanie wystawiona następnego dnia roboczego po wpływie zapłaty na rachunek bankowy oraz wysłana na podany przez kupującego adres e-mail. Proszę pamiętać o wcześniejszym wykonaniu przelewu oraz podaniu danych do faktury(zezwolenia). W przypadku nie otrzymania faktury na adres e-mail przed datą rozpoczęcia  zezwolenia zabrania się wędkowania.

W związku z obowiązującym limitem sprzedawanych zezwoleń przed przyjazdem do biura nadleśnictwa należy telefonicznie zweryfikować ilość wolnych miejsc.

więcej informacji:

pod względem finansowo – księgowym(W zakresie wystawienia faktury): Mateusz Chowański,   tel.: 85 713 23 07,

pod względem merytorycznym: Piotr Dąbrowski, tel.: 85 713 23 16;
 

Szczegółowe informacje na temat wędkowania zawarte są w „Zasadach wędkowania w zbiorniku Wyżary”.