Wydarzenia Wydarzenia

Żywioły lasu - zaproszenie na turniej

Nadleśnictwa: Bielsk, Łomża i Supraśl zapraszają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w ogólnopolskim turnieju gry planszowej pn. „Żywioły lasu”.

Już od 15 kwietnia 2019 r. szkoły będą mogły zgłaszać 4-osobowe zespoły uczniów w wieku 10-16 lat do udziału w turnieju. 
Liczba zgłoszeń, które może przesłać szkoła jest ograniczona jedynie liczbą miejsc w danym nadleśnictwie.

Każdy zgłoszony zespół otrzyma grę planszową „Żywioły lasu” i będzie mógł rozpocząć trening przed uczestnictwem w turnieju.

W turniej zaangażowanych jest aż 50 jednostek Lasów Państwowych, w których będą odbywać się rozgrywki od 13 maja do 4 czerwca br. 

Rejestracja do turnieju rusza 15 kwietnia.

Została uruchomiona strona internetowa http://www.zywiolylasu.com.pl/, która zawiera szczegóły dotyczące organizacji turnieju.

Jak grać w grę >>

"Żywioły lasu” to autorska gra planszowa przeznaczona do rozgrywki w gronie 2-4 osób. Powstała w celu promocji działań Lasów Państwowych związanych z adaptacją do zmian klimatu. Atutem gry jest dobrze zbalansowana mechanika, w której równoważy się aspekt losowości oraz wpływu decyzji podejmowanych przez gracza na przebieg gry. Przejrzyste i intuicyjne zasady pozwalają szybko wczuć się w grę bez względu na wiek czy doświadczenie w grach planszowych. Chroń swój las przed skutkami sił żywiołów, bądź gotowy na ewentualne klęski i dbaj o to, aby las trwał dalej, z korzyścią dla ludzi i dla przyrody.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału